100%

Змішування моторних олив. Чи це можливо і коли? На що слід звернути увагу при змішуванні мінеральних та синтетичних олій?

Моторна олива - безумовно, найважливіша робоча рідина, що циркулює у будь-якому автомобілі. Його величезне значення як витратного матеріалу означає що про автомобільні масла говорять багато і часто, але все ж таки не завжди правдиво. На сьогоднішній день виникло безліч міфів про моторну олію, у тому числі про змішування різних типів олії. Що правда про змішування олій? Які з них можна поєднувати між собою, а які для цього зовсім не підходять?

Змішування двох різних синтетичних олій. На які значення та маркування варто звернути особливу увагу?

Кожен автолюбитель повинен знати, що при виборі моторного масла для свого автомобіля слід дотримуватися:

  • рекомендації виробника автомобіля,
  • маркування ступеня в'язкості та якості,
  • марка виробника олива.

З цих трьох факторів ми розглянемо другий, тобто клас в'язкості та знаки якості, які мають вирішальне значення при змішуванні двох різних олій (рекомендації виробника також тут надзвичайно важливі, але не завжди передбачають усі можливі непередбачені обставини).

Вирішуючи змішати дві різні моторні олії, завжди спочатку звертайте увагу на їх клас в'язкості по SAE. Це один з основних знаків на будь-якій моторній олії, яка показує, як масло працює при дуже низьких і надзвичайно високих температурах. Його поведінка при низьких температурах важлива, але не найголовніше - числове значення після літери «W» відіграє ключову роль (наприклад, 40 мастила з в'язкістю 10W40). Саме це значення визначає товщину масляної плівки та визначає, як дане масло зможе працювати з цим двигуном. Якщо ви вирішили змішати дві різні автомобільні олії, завжди стежте за тим, щоб цей клас в'язкості залишався незмінним. Таким чином, ви можете змішувати олію 15W40 з 5W40, але не 10W40 з 0W30.
 
Увага! Змішування моторних масел із різним класом в'язкості допускається лише в екстрених випадках!

Змішування мінеральної та синтетичної олії. Чи можливе це і за яких умов?

В даний час існує 5 різних основ базових олій - 3 мінеральні основи (I, II і III) і 2 синтетичні (IV і V). Чи є ця олія мінеральною, напівсинтетичною або синтетичною, залежить від пропорцій основ, що використовуються при його виробництві. Наприклад, у Німеччині синтетичне масло вважається мастильним матеріалом, загальна масляна основа якого становить не менше 80% основ IV і V і не більше 20% мінеральних основ (нині навіть олії, пропоновані як повністю синтетичні, містять деякий відсоток мінеральної основи). Як це співвідноситься з проблемою змішування мінеральних та синтетичних масел?
 
Якщо ви вирішите змішати мінеральну та синтетичну олію один з одним, вам не потрібно турбуватися про те, що вашого двигуна з'являться серйозні проблеми, якщо ви збережете той же клас в'язкості та якості (класи якості ACEA та API докладно визначають, для якого типу двигуна підходить олія ). Однак ви повинні пам'ятати, що мінеральна олія, перш за все, набагато менш довговічна, ніж синтетична олія, швидше окислюється і через свою неоднорідність має тенденцію розпадатися на окремі фракції. Тому змішування мінеральної та синтетичної олії можливе і припустимо, але не обов'язково.

Змішування напівсинтетичного із синтетичним маслом. Який ефект могла б мати така практика?

Оскільки ми вже встановили, що за певних правил можна змішувати мінеральні та синтетичні автомобільні олії вас звичайно ж не здивує, що ви також можете змішувати синтетичні та напівсинтетичні олії. Тут також слід звернути увагу на маркування ступеня в'язкості обох масел (особливо його друге числове значення, яке визначає товщину мастильної плівки), а також маркування якості ACEA і API. Проте чи справді таке змішання олій із двома різними типами базових олій немає жодних наслідків для двигуна?
 
Якщо ви досі використовували синтетичну олію у своєму автомобілі, але з якоїсь причини (наприклад, щоб заощадити) ви вирішили заповнити її нестачу напівсинтетичною олією (насправді ви змішуєте обидва мастильні матеріали один з одним), ви знижуєте якість синтетичного масла . Навіть якщо це не вплине на сам двигун (а цього не повинно бути, якщо ви дотримуватиметеся інструкцій, описаних вище), це може знизити довговічність і, отже, час роботи такої суміші. Тож чи можна це зробити? Звісно! Ви повинні? Тільки в обґрунтованих ситуаціях та за умови, що ви дійсно знаєте, як і з якою метою ви це робите.
 
Зрештою, якщо у вас є якісь сумніви, пов'язані із заміною або змішуванням моторних масел, ви можете у будь-який час скористатися допомогою наших консультантів. Наші фахівці врятували багатьох водіїв від серйозної та дуже дорогої помилки.

Сподобалася стаття? Вибери свій автомобіль та уточнюйте ціни на моторні оливи у нашій пропозиції!

Бачили продаж

за більш привабливою ціною?

Зателефонуйте, напишіть і отримаєте знижку!

Ваше Имя
Номер телефону
Де знайшли дешевше? (посилання)
0